Połączenia słupowe

Dobierz zestaw podstaw słupowych i śrub kotwiących Peikko do połączenia słupa prefabrykowanego lub śruby kotwiące Peikko do połączenia słupa stalowego z fundamentem.

Moduł programu do połączeń słupowych pozwala sprawdzić nośność połączenia skręcanego oddzielnie dla fazy montażu i eksploatacji. Umożliwia on rozwiązanie połączenia dla kombinacji obciążeń i sprawdzenie naprężeń w połączeniach śrubowych i w obrębie styku między słupami, belkami i stopami, które wypełniane są podlewką. Sprawdź dowolną liczbę kombinacji obciążeń które możesz w szybki sposób zaimportować z programu Excel. Następnie wygeneruj gotowe rysunki 2D AutoCAD.

Zaloguj się, aby pobrać

Zakres obliczeń

Moduł do połączeń słupowych umożliwia zaprojektowanie śrub kotwiących, podstaw słupowych i dozbrojenia, dla poszczególnych faz i kombinacji obciążeń, sprawdzając wszystkie potencjalne schematy zniszczenia.

Szczegółowe wyniki obliczeń dostępne są w formie wykresów i tabelarycznie oraz raportu do wydrukowania.

Wyniki i raporty

Moduł do połączeń słupowych umożliwia wygenerowanie raportu, który zawiera szczegółowe obliczenia konstrukcyjne, szczegóły dozbrojenia śrub kotwiących oraz oznaczenie odpowiedniego szablonu do montażu śrub kotwiących.

Obliczenia można wykonywać zgodnie z wymogami aprobaty ETA, normami Eurokod z załącznikami krajowymi oraz ACI 318.

Ilustracje

Więcej modułów Peikko Designer®

Płyty kotwiące

Dobierz płyty kotwiące Peikko z gamy dostępnych rozmiarów standardowych lub zaprojektuj własną płytę kotwiącą, dopasowaną do wymagań projektu.

Zbrojenie na przebicie

Projektuj zbrojenie na przebicie w stropach płaskich oraz płytach i stopach fundamentowych.

Narzędzie wstępnego doboru DELTABEAM SELECT

Sprawdź jakie możliwości projektowania płaskich stropów daje zastosowanie belek DELTABEAM®.