Badania i rozwój

Peikko przykłada dużą wagę do działań na polu badawczo-rozwojowym. Firma wprowadziła na rynek liczne innowacje, które z czasem weszły do kanonu budownictwa. Przykładem takich rozwiązań niech będzie połączenie słupowe wykonywane z wykorzystaniem podstaw słupa i śrub kotwiących. Peikko bierze aktywny udział w pracach standaryzacyjnych i dużych międzynarodowych przedsięwzięciach badawczych. Współpracujemy z wiodącymi instytucjami badawczymi.

Badania

W celu pozyskania wiedzy o właściwościach i pracy różnych połączeń, Peikko prowadzi badania o zakresie szerszym niż wymagany normami warunek uzyskiwania aprobat. Celem jest pozyskanie całościowego poglądu na zachowanie się naszych połączeń i rozwiązań w praktyce.

Wytrzymałość konstrukcji analizuje się pod kątem obciążeń różnych typów – statycznych, dynamicznych, sejsmicznych i zmęczeniowych. Oprócz wytrzymałości konstrukcji z uwagi na obciążenia, analizuje się też różne kwestie dotyczące zachowania się elementów konstrukcji, np. odkształcenia, kowalność, rozchodzenie się energii, osuszanie i rozszerzalność cieplna.

Rozwój produktu

Produkty Peikko skracają i upraszczają proces budowlany, charakteryzuje je niezawodność. Początkiem prac nad rozwojem produktu jest potrzeba klienta i jej analiza. Ze swej strony chcemy oddziaływać na proces, poczynając od dobrania właściwego rozwiązania, poprzez samą budowę, aż po eksploatację obiektu przez cały jego okres użytkowania.

Mimo, że Peikko jest firmą o globalnej skali działalności, spełnianie przez produkt wymagań lokalnych przepisów i jego dopasowanie do praktyki panującej w danym rejonie uważamy za bardzo istotne. Zapewniamy w ten sposób bezpieczeństwo eksploatacji produktów przez cały okres ich użytkowania.

 

Bezpłatne narzędzia do projektowania

Peikko opracowuje różnego rodzaju narzędzia dla projektantów konstrukcji takie, jak instrukcje techniczne, oprogramowanie do obliczania połączeń, oraz komponenty do modelowania i zarządzania parametrami budynku. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi narzędziami do projektowania.