Fabryka separatorów akumulatorów litowo-jonowych do samochodów elektrycznych, Dąbrowa Górnicza, Polska

  • Typ obiektu:
  • Obiekty przemysłowe
Pełny ekran Zamknij

SK Group (Innovation) to trzeci co do wielkości koncern w Korei Południowej. Grupa obejmuje branżę chemiczną, petrochemiczną, półprzewodnikową oraz sektory związane z energetyką.

W ramach grupy produkującej ogniwa Li-ion szczególnie mocno rozwinęła się w ostatnich latach, została wyodrębniona w osobną spółkę: SK On.

Firma SK zdecydowała się na rozbudowę fabryki w Dąbrowie Górniczej w Polsce wspólnie z Peikko z kilku powodów:

Peikko Polska przygotowało analizę statyczną i ekonomiczną rozwiązania, które pozwoliło na szybką i ekonomiczną budowę fabryki. Dodatkowo proponowane podstawy słupów BOLDA® posiadają ETA, co umożliwia zastosowanie podobnego rozwiązania w innych krajach UE.

Co więcej, Inwestor otrzymał wsparcie lokalne od Peikko Polska w Polsce, a także wsparcie w swoim kraju przez jednostkę Peikko Korea.

W III i IV etapie inwestycji wykorzystano ponad 7000 połączeń BOLDA®. Najwyższe słupy mają ponad 20 metrów i zostały zamontowane bez użycia tymczasowych podpór, dzięki BOLDA®.

Dodatkowo w budynkach towarzyszących zastosowano łączniki HPKM®, a do konstrukcji stalowej zastosowano ocynkowane kotwy HPM®.

Fabryka w Dąbrowie Górniczej ma wyprodukować łącznie 340 mln metrów kwadratowych separatorów, co powinno wystarczyć na akumulatory nawet do 300 tys. samochodów elektrycznych. Wszystkie fabryki SK IE Technology na świecie docelowo wyprodukują 2730 mln metrów kwadratowych separatorów, co przekłada się na akumulatory do 2,4 mln samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej down-arrow.png

Informacje o projekcie

Wielkość projektu:
65,000 m2
Deweloper:
SK ecoplant OSC
Generalny Wykonawca:
Mostostal Zabrze GPBP S.A, Pekabex S.A.
Biuro konstrukcyjne:
STUDIO PROJEKTOWE SPART S.C.
Zakład prefabrykacji:
Pekabex
Rok realizacji dostaw:
2021-2022
Zakończenie budowy:
2022

Dostarczone rozwiązania

Kontakt

Piotr Dudka

Piotr Dudka

Kierownik Sprzedaży

Mob. +48 882 176 103
[email protected]